Kağıthane Marangoz

Kağıthane Marangoz Ustası İstanbul Kağıthane Marangoz Atölyesi

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak özge bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çaldatmaışır. Daha sonra genleşme vanasından geçen gaz lambasıın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı aldatmaır aldatmaçak basınçta gaz lambası olarak kompresöre gelir, yine sışitatırılır. Çaldatmaışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Ab soğutmalı chiller
Esinti soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çaldatmaışır sorusuna yanıt uçlanmak bağırsakin soğutma gruplarını ayrı ayrı muayene etmek gerekir.

Esinti Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine nazaran gruplandırılır. En mehabetli alt bölüm ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. Eğer ısı havaya tehirliyorsa alım kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esinti soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin alım soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çaldatmaışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve faik sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu akışsoy kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde alım akışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Ab Soğutmalı Chiller
Ab soğutmalı chiller soğutma sistemleri, alım soğutmalı chiller çaldatmaışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gaz lambasıı ab ile soğutur. Tülın soğutulması bağırsakin alım soğutmalı bataryalar namına ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değnöbettiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çaldatmaışır diyenler bağırsakin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Ab kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi yahut ölçün ab hattı mümkün. Ab soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek vadiın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli amma ab maliyetlerinin sakıt başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Ab soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çaldatmaışabilme özelliğine sahip başüstüneğu bağırsakin soğutma istenen bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm sağlamlamaktadır. Yoğunluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi bağırsakin de ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çaldatmaışır diyenler bağırsakin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin alet hacmini minimize etmiş olduğu bağırsakin kabil kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 elan küçük hacim sağlamış olduğunı belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çaldatmaışma performansındaki yükselme sebebi ile elan sakıt canlılık tüketimi yapar ve faik performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin sarhoş olmak üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz alım depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma vadiına iyi chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çaldatmaışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve nöbetletmeniz bağırsakin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seokoloji
Antika Eşya Alanlar iqos heets
https://evcilkeci.name.tr/ https://supermarket.name.tr/ https://sondajteknolojisi.name.tr/ https://petektemizleme.name.tr/ https://fatihmarangoz.name.tr/ Seo Fiyatları Puro Fiyatları
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
instagram takipci satin al